Menu

'Let me help you make your dreams come true'


ca_house

Hayallerin gerçek olması kadar güzel bir şey var mı? Hepimiz, aynı hayalleri kuruyoruz. Parlak bir kariyer, güzel bir ilişki, şık bir araba, en önemlisi huzurlu bir ev ortamı...

Ülkemizden uzakta, en çok ev hasreti çekmez miyiz? Evden ayrılıp, nereye gidersek gidelim "Ev gibisi yok." deriz. "Evim güzel evim!" ya da "Aslan yattığı yerden belli olur." sözleri dilimize pelesenk olmuştur.

California'da ev sahibi olmak kimin hayallerini süslemez ki? Amerikalılar için de büyük hayal... Amerika'nın neresinde eviniz olsun isterdiniz? Arizona, Alabama, South Carolina, Virginia, Georgia, Indiana, Pennsylvania Iowa, Oklahoma, Montana, Nebraska, Minnesota, Iilnois, Indiana, Colorado, Idaho, Kentucky, Washington, Florida, New York...

California, Florida ve New York'u gezdikten sonra, ben California'da evim olmasını istedim. Los Angeles'e ilk geldiğimde, sıcacık havası, palmiyeler, açık arabalar, güzel ve bakımlı insanlar beni çok cezbetti doğrusu.

Amerika'nın her yerinden, binlerce güzel genç, Hollywood rüyasına akıyor. Hayallerin şehri gibi Los Angeles... Durum böyle olunca, özellikle Los Angeles'te ev sahibi olmak hayal...

California'da ev sahibi olmak ise hala gerçek...

Los Angeles'te ilk evimi aldığım zamanlar, çok şanslı idim doğrusu. Ev fiyatları ucuz, faizlerde düşüktü. 1998 yılında Century City'de 185.000.-USD karşılığı hayallerimdeki stüdyo evi buldum. İhtiyaçlar büyüdükçe evimin boyutları da büyüdü. Emlağa yaptığım yatırımdan hep memnun kaldım. Hem hayallerime ulaşıyor, hem de yatırımımı büyütüyordum. Tek problem ev satarken verdiğim yüklü, emlak komisyonları idi. O problemi de Licensed Realy Estate Consultant olarak aştım. Özellikle ev almak isteyenlere, çok özgür ve içten yardım ediyorum. Çünkü alıcıların komisyon ödemeleri gerekmiyor.

Şimdi de yeni bir bölge keşfettim: "Palm Spiring - CALIFORNIA".

Hayalimdeki evler, Los Angeles'teki evlerin yarı fiyatına!

Şehir huzurlu ve sakin, yollar trafiksiz, yollarda park ücretsizdi. Baktığınızda hiçbir şey göremeyeceğiniz bu şehirde, her şeyi bulabilirsiniz. Bir yere girdiğinizde, Brat Pitt, Meltem Cumbul, Elif Dağdeviren gibi tanıdık yüzlerle karşılaşırsınız. Ben California'nın burasını çok sevdim doğrusu. İlginçtir ki hiç de yalnız sayılmam. Los Angeles buraya akın akın gelmiş. Herkes, hayallerindeki evleri burada alabilmiş. "Hem de yarı fiyatına."

Los Angeles'te işlerini bırakamayanlar bile hafta sonlarını hayallerindeki evlerde geçiriyor. Bir buçuk saat mesafede, yüzme havuzlu evlerine geliyorlar. Gazinolar, Golf alanları derken hafta sonları yetmiyor. Gelemedikleri hafta sonları yüksek fiyatlarla kiralayabildikleri bu evler 350.000.-$'den başlayan fiyatlarla satılıyor.

Ben ikinci evimi aldım. Casitası da var çok mutluyum. Los Angeles'teki evimi satıyorum. 849.000.- Dolara sizin olabilir. Gerçi onunda casitası var. 3.500.-USD gelir getiriyor, ama yine de sizin olsun, güle güle oturun. Casita nedir diyenler için küçük bir açıklama yapayım. Bahçeli evin içinde ikinci bir stüdyo katı... Evin değerini arttırıyor ve kira getiriyor. En önemlisi banka geri ödemelerine, büyük katkı sağlıyor. Uzun lafın kısası, "Let me help you make your dreams come true" This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Not: Yazlar, Türkiye'de her yerden daha güzel geçer...